28 Mai 2014 (portalsm.ro)


Zilele Orasului Satu Mare 2014 – Programul oficial complet


Zilele Orasului Satu Mare 2014 – Programul oficial complet

Scena I din P-ta 25 Octombrie

Vineri 30 mai 2014

ora 15:00 – Probe de sunet

ora 18:00 – Deschidere oficiala

Directorul de program in Romania va inmana premiul si distinctia ,,Capitala Earth Hour” primarului municipiului Satu Mare.

Primul Pop Symphony din Romania cu trupa ,,Distinto” acompaniata de Filarmonica Dinu Lipatti alaturi de dansatori sportivi de la ,,Royal Dance Club”.

ora 20:00 – Concerte ale formatiilor locale – Synergy, Dots

ora 21:00 – Concert “Whats Up”

ora 21:50 – Dans hip hop cu trupa Crazy Dancers

ora 22:00 – Concert ”Smiley”

ora 22:50 – Dans sportiv – Black & White Angels

ora 23:00 – Concert al trupei ”Zdob si Zdub”

ora 24:00 – Parada DJ : Dj Gabi, Dj Rhico, Dj Leviciusz, Dj Adrian Lenghel, Dj Pepe

Sambata 31 mai 2014

ora 11:00 – Start la Crosul Tineretului

ora 11:10 – Lupte Greco-Romane – CS SATU MARE-CETATE ARDUD

ora 11:30 – Karate – ZANSHIN SATU MARE

ora 11:50 – Karate – SAMURAIUL SATU MARE

ora 12:00 – Premierea sportivilor participanti la Crosul Tineretului

Demonstratii sportive

ora 12:30 – Box – VOINTA , CS UNIO, OLIMPIA CAUAS

ora 12:50 – Scrima – CS SATU MARE

ora 13:10 – Zumba

ora 13:30 – Kangoo Jumps – NORD VEST KARATE

ora 13:50 – Dans Sportiv – LOGA DANCE SCHOOL

ora 14:10 – Dans Sportiv – ROYAL DANCE CLUB

ora 15:00 – Probe de sunet

ora 18:30 – Concerte ale trupelor locale: Vlady & Bittzu, Ilinca Ralu acompaniata de trupa Inedit,

ora 19.45 – Dans modern cu Still Junior, Still si Mistic (Palatul Copiilor)

ora 20:00 – Concurs Miss Ziua Orasului Satu Mare 2014 – Prezentare de moda Bossini

ora 22:00 – Concert al trupei ”Ladanybene 27”

ora 22.50 – Dans sportiv – Bailarte Dance School – salsa si rueda

ora 23:00 – Concert al trupei ”Vunk”

ora 23:45 – Marea extragere a premiului PRO FM – Cisterna PRO FM & GEMELLI (10.000 lei)

ora 24:00 – Concert – “Loredana”

ora 01:00 – Foc de artificii

Duminica 1 iunie 2014

ora 11:00 – Spectacole cu si pentru copii dedicate Zilei Internationale a Copilului”

– Muzica usoara cu Stelutele Inedit de la Palatul Copiilor

ora 11:30 – Fragment din baletul „Alba ca Zapada” cu elevii Liceului de Arta „Aurel Pop” si Modefit Studio

ora 11:40 – Filip Alexia Maria

ora 11:45 – Mini Folcloriada – concurs de dansuri si cantece populare intre gradinite

ora 13:10 – Dans indian cu Grupa Inimioarelor si Dans modern cu Grupa Arlechino de la Gradinita nr. 1

ora 13.20 – Dans modern cu Still Junior de la Palatul Copiilor

ora 13.30 – Hip Hop Dance cu Crazy Kids

ora 13.40 – Demonstratie de fitness cu elevele Scolii Generale Agris

ora 14.00 – Ansamblul „Codrisorul” de la Palatul Copiilor

ora 14.30 – Dans aerobic si balet cu elevele Scolii Generale „Octavian Goga”

Invitat: Mister Nicu

Prezinta: Mihaela Avasi

ora 16:00 – pauza (probe de sunet)

ora 18:00 – Trupe locale: Horea Somesan, muzica pop cu Rafaelo, muzica funky jazz cu „Funktion” Satu Mare

ora 20:00 – Concert “Sylvia”

ora 20:30 – Perfect Style

ora 20:45 – Concert ”Mihai Margineanu”

ora 21:30 – Concert al trupei “BUG Mafia”

Scena II din P-ta Vasile Lucaciu

Vineri 30 mai 2014

ora 18:00 – Prezentare – Marius Chis

Concerte folck

ora 18:15 – Raluca Dumitru

ora 18:30 – George Negrea

ora 19:00 – Georgeta Govor

ora 19:30 – Park Folk Group

ora 20:30 – Tavi Bud

ora 21:00 – Gheorghe Gheorghiu

Sambata 31 mai 2014

Spectacol de traditii si folclor

ora 16:00 – Trupa Trandafirii Negrii

ora 16:30 – Dans ucrainean – Ansamblul de cantece si dansuri din Ujgorod

ora 17:30 – Dans maghiar – Csodaszarvas

ora 18:00 – Dans german – Gemainsame

ora 19:00 – Trupa Meda – Mediesu Aurit

ora 19:20 – Scoala de arte Satu Mare : profesor Vasile Chiorean

ora 19:45 – Ansamblul Magura si Maria Petca Poptean, Petrica, Petre si Danut Zele

ora 20:15 – Nicolae Muresan, Nicolae Muresan Jr.

ora 20:45 – Cununita Satu Mare, Cununita Nazdravana, Leontina Dorca, Maria Carmen Sas, dirijor Ionica Hainal

ora 22:00 – Invitat special: Sava Negreanu Brudascu

Duminica 1 iunie 2014

Prezinta Marius Chis

ora 16:45 – Angela Munteanu

ora 17:00 – Ghita Blidar

ora 17:20 – Sergiu si Dana Matosan

ora 17:40 – Vlad Doros

ora 18:00 – Andrada Barsauan

ora 18:20 – Sorin Buc

ora 18:40 – Georgiana Marina

ora 19:00 – Ansamblul Ceatara Carei si Ana Holdis Pop

ora 19:40 – Nicolae Sabau

ora 20:00 – Angela Buciu

ora 20:30 – Petrica Muresan

ora 21:00 – Dumitru Farcas

ora 21:30 – Cristian Pomohaci

Orchestra “Horile Satmarului” acompaniaza toti invitatii.

Program in Gradina Romei

,, Mestesuguri civile si militare in Antica Dacie”

Sambata, 31 mai:

ora 9:30 – parada pe traseul Lupoaica – I C Bratianu – Platou si retur pana in Gradina Romei

ora 10:30 – deschiderea taberei si inceperea atelierelor

ora 16:30 – 18:00 – prezentare echipamente, prezentare tehnica militara, demonstratia cavaleriei, dueluri demonstrative

ora 18:00 – ateliere mestesugaresti pana la inchiderea programului la ora 20:00

Programul consta in urmatoarele activitati:

– parada

– atelier de olarit, demonstratie de lucru la roata

– atelier de olarit, demonstratie de modelare manuala de lut

– atelier de olarit, modelare lut pentru copii

– atelier de fierarie, demonstratia fierarului dac

– atelier de tesut, tesut demonstrativ la razboi vertical antic

– atelier de confectionare camasa din zale de fier, demonstrativ

– prezentare/probare echipamente militare

– tir cu arcul pentru copii, atelier interactiv cu patru standuri la care copiii vor putea trage cate trei sageti fiecare si li se va explica tehnica de tras cu arcul

– prezentarea echipamentelor si a personajelor prezente

– demonstratii de tehnica militara si dueluri

– demonstratia cavaleriei dacice.

Alte activitati

Sambata 31 mai 2014

ora 12:30 – Deschiderea Targului Mesterilor Populari – str. I.C. Bratianu

ora 14:00 – Spectacole cu trupa de teatru Arttis: „Calambur” – mima si pantomima, dans; „Doctor fara voie” de Moliere – Pasajul Pietonal Corneliu Coposu

ora 15.00 – Muzica ambientala – Jam Jazz Session – Pasajul Pietonal Corneliu Coposu

Duminica 1 iunie 2014

ora 11:00 – Parada FLORILOR cu fanfara –pornirea de la Gradina Romei – parada portului popular — Concert de fanfara

ora 15.00 – Expozitie de fotografie, Muzica ambientala – Jam Jazz Session, standuri de promovare a orasului pe pasajul pietonal Corneliu Coposu

ora 15.30 – Concurs International de Forta „The Strongest Man” cu invitati din Romania, Ungaria, Serbia si Slovacia, str. 1 Decembrie 1918


Zilele Orasului Satu Mare 2014 – Programul oficial complet (portalsm.ro)

X