5 Mai 2014 (gazetanord-vest.ro)


Patru zile de succes la Loga Dance School!


O prezentare de dans la Debrecen alaturi de LOU BEGA si participari la doua concursuri la Baia Sprie.

Acesta a fost programul primelor zile din luna mai pentru dansatorii de la Loga Dance School. Profesorii de dans de la Loga Dance School, Vekony Viktor si Loga Hajnalka au fost invitati alaturi de alte 11 perechi de dansatori profesionisti din Ungaria sa danseze in timpul concertului LOU BEGA ce a avut loc pe 1 mai la inaugurarea stadionului din Debrecen.

Apoi, pe 3 mai, cei de la Loga Dance School au participat la Cupa Spria Top Dance (Baia Sprie).

In finala au intrat urmatoarele perechi:


Evi Bogdan & Tatar Alessia – Locul 1 din 13 
Categoria 12-15 ani
 Clasa – Precompetitional 1 dans
 Sectiunea – Cha Cha;

Loga Lorant & Ary Dalma – Locul 2 din 9
 Categoria 16-35 ani
 Clasa – D
 Sectiunea – Standard

Evi Bogdan & Tatar Alessia – Locul 2 din 13 
Categoria 12-15 ani
 Clasa – Precompetitional 2 dansuri
 Sectiunea – Vals Lent & Cha Cha;

Kengye Adam & Illes Tamara – Locul 2 din 9 
Categoria 10-11 ani
 Clasa – Precompetitional 2 dansuri
 Sectiunea – Vals Lent & Cha Cha;

Simon Luca & Muresan Maria – Locul 3 din 13 
Categoria 12-15 ani
 Clasa – Precompetitional 1 dans
 Sectiunea – Cha Cha;

Pop Matei & Lohan Larisa – Locul 3 din 9
 Categoria 10-11 ani
 Clasa – Precompetitional 1 dans
 Sectiunea – Cha Cha;

Dragos Genaro & Nemet Daiana – Locul 4 din 12 
Categoria 12-15 ani
 Clasa – Hobby
 Sectiunea – VL; QS; CH; JV.

Simon Luca & Muresan Maria – Locul 5 din 13
 Categoria 12-15 ani
 Clasa – Precompetitional 2 dansuri
 Sectiunea – Vals Lent & Cha Cha;

Pop Matei & Lohan Larisa – Locul 6 din 9 
Categoria 10-11 ani 
Clasa – Precompetitional 2 dansuri
 Sectiunea – Vals Lent & Cha Cha;

Kengye Adam & Illes Tamara – Locul 7 din 9 Categoria 10-11 ani
 Clasa – Precompetitional 1 dans 
Sectiunea – Cha Cha;

Pe 4 mai 2014 a urmat Cupa Medio Monte (Baia Sprie)

In finala au intrat urmatoarele perechi:


Kengye Adam & Illes Tamara – Locul 2 din 7
 Categoria 10-11 ani
 Clasa – Precompetitional 3 dansuri
 Sectiunea – Vals Lent & Cha Cha & Jive;

Evi Bogdan & Tatar Alessia – Locul 2 din 11
 Categoria 12-15 ani
 Clasa – Precompetitional 2 dansuri
 Sectiunea – Vals Lent & Cha Cha;

Dragos Genaro & Nemet Daiana – Locul 5 din 11 
Categoria 12-15 ani
 Clasa – Hobby 
Sectiunea – VL; QS; CH; JV.

Simon Luca & Muresan Maria – Locul 5 din 11 Categoria 12-15 ani Clasa – Precompetitional 3 dansuri
 Sectiunea – Vals Lent & Cha Cha & Jive;

Pop Matei & Lohan Larisa – Locul 5 din 7 perechi


Patru zile de succes la Loga Dance School! (gazetanord-vest.ro)

X