15 Noiembrie 2018 (Informatia Zilei)


27 de medalii la un singur concurs pentru Loga Dance School


Sportivii au concurat in clasele debutanti, precompetitional, hobby, E, D si Open Basic

Perechile care au intrat in finala au venit acas[ cu o sumedenie de diplome ;i premii

Imediat dupa un spectacol de gala de mare succes, sambata, 11 noiembrie, sportivii de la Loga Dance School au participat la Cupa Shall We Dance, concurs zonal organizat la Somcuta Mare, unde s-au inscris in competitie peste 135 de perechi de dansatori.

Loga Dance School, de la deschiderea scolii de dans pana in prezent, la acest concurs a obtinut cele mai multe medalii intr-o singura zi, obtinand in total 27 de medalii, din care 18 pe podium si 9 pe locurile 4,5 si 6 in finala.

Sportivii au concurat in clasele, Debutanti, Precompetitional, Hobby, E, D si Open Basic.

Locurile ocupate de dansatori

Perechile care au intrat in finala au ocupat urmatoarele locuri in clasament:
Varga Chris si Polak Hanna – clasa D, categoria 12-13 ani – locul 1;
Nagy Dominik si Ilonczai Dora – clasa E, categoria 10-11 ani – locul 1;
Smucz Cristian si Gheorghioi Anacarina – clasa Debutanti, categoria 4-7 ani – locul 1;
Cristian Luca si Pintea Jessica – clasa Precompetitional 3 dansuri, categoria 8-9 ani – locul 1;
Pater Andras si Medgyessi Hanna – clasa Precompetitional 2 dansuri, categoria 10-11 ani – locul 1;
Makara Daniel si Puscas Iulia – clasa Open Basic Latino, categoria 10-11 ani – locul 2;
Makara Daniel si Puscas Iulia – clasa Open Basic Standard, categoria 10-11 ani – locul 2;
Varga Janis si Goras Mihaela – clasa E, categoria 12- 13 ani – locul 2;
Korcsmaros Balint si Domokos Blanka – clasa Hobby, categoria 12-15 ani – locul 2;
Danci Raul si Nojea Alessia – clasa Debutanti Cha Cha, categoria 8-9 ani – locul 2;
Cristian Luca si Pintea Jessica – clasa Precompetitional 2 dansuri, categoria 8-9 ani – locul 2;
Pater Andras si Medgyessi Hanna – clasa Precompetitional 3 dansuri, categoria 10-11 ani – locul 3;
Toth Krisztian si Mihali Alexandra – clasa D, categoria 12-13 ani – locul 3;
Becsi Balazs si Nagy Dorottya – clasa Debutanti, categoria 8-9 ani – locul 3;
Kengye adam si Illes Tamara – clasa D, categoria 14-15 ani – locul 3 si la Open Basic Standard – locul 4;
Pop Daniel si Mihai Gloria – clasa D, categoria 14-15 ani – locul 3 si la Open Basic Latino, categoria 12-15 ani – locul 4;
Puscas Eduard si Bacutiu Mak Regina – clasa, categoria E 10-11 ani – locul 4;
Varga Andrei si Pauliuc Rita – clasa D, categoria 12-13 ani – locul 4;
Pop Mihai si Mekker Adrienn – clasa Debutanti Vals Lent, categoria 10- 11 ani – locul 4;
Simon Luca si Simion Amalia – clasa Open Basic Standrad, categoria 16-35 de ani – locul 4 si la clasa Open Basic Latino, categoria 16-35 de ani – locul 3;
Pop Mihai si Mekker Adrienn – clasa Debutanti Cha Cha, categoria 10-11 ani – locul 5;
Silaghi Luca si Mihai Gloria – clasa Hobby, categoria 6-9 ani – locul 5;
Danci Raul si Nojea Alessia – clasa Debutanti Vals Lent, categoria 8-9 ani – locul 6.

Pregatirile au ramas la fel de intense pentru sportivii de la Clubul de dans
Chiar daca gala s-a terminat, pregatirile au ramas la fel de intense, caci, pana la sfarsitul anului mai sunt cateva concursuri in plan.

In weekend-ul ce vine, sportivii de la Loga Dance School vor participa la doua concursuri, unul national, la Reghin, si o competitie internationala, in Slovacia.
Eva Laczko


Anul recordurilor la Loga Dance School in 2018 (Informatia Zilei)

X