8 Mai 2019 (Informatia Zilei)


Sportivii de la Loga Dance School au obtinut 21 de medalii in Baia Mare


Sportivii de la Loga Dance School au obtinut 21 de medalii in Baia Mare

La competitie au participat peste 170 de perechi de dansatori din toata regiunea

Loga Dance School a participat in 4 mai la Baia Mare Dance Festival, concurs zonal organizat la Baia Mare, unde au participat peste 170 de perechi de dansatori din toata regiunea.

Sportivii scolii de dans au obtinut in total 21 medalii, din care 10 medalii pe podium.

Ei au concurat in clasele: Debutanti, Precompetitional, Hobby, E, D, Open Basic si Open. 16 perechi au dansat in 21 de categorii, multi dintre ei urcand chiar si pe cele mai inalte trepte ale podiumului.

Reamintim ca in dansul sportive toti finalistii sunt rasplatiti cu medalii, deci primele 7 perechi din clasament sunt medaliati.

 

Cele mai frumoase locuri pe podium le-au obtinut perechile:

Varga Chriss si Polak Hanna – clasa D, categoria de varsta 12-15 ani – locul 1

Puscas Eduard si Bacutiu Mak Regina – clasa E, 10-11 ani – locul 1

Cristian Luca si Pintea Jessica – clasa Hobby, 10-11 ani – locul1

Diousi Rafael si Tala Alexia – clasa Open Basic Standard, 16-35 de ani – locul 2

Hornyak Daniel si Puscas Iulia – clasa Open Standard, 12-15 ani – locul 3.

Pop Daniel si Mihai Gloria – clasa D, 16-34 de ani – Latino – locul 3

Pop Daniel si Mihai Gloria – clasa D, 16-34 de ani – Standard – locul 3

Bécsi Balazs si Nagy Dorottya – clasa Precompetitional 2 dansuri, 4-9 ani – Locul 3

Bécsi Balazs si Nagy Dorottya – clasa Precompetitional 3 dansuri, 8-9 ani – locul 3

Pop Mihai si Mekker Adrienn – clasa Precompetitional 2 dansuri, 10-11ani – locul 3.

 

Pe locurile 4, 5 si 6 in finalele lor s-au clasat perechile

Pop Daniel si Mihai Gloria – clasa Open Basic, 16-34 de ani – Latino – locul 4

Toth Krisztian si Mihali Alexandra – clasa D, 12-15 ani – locul 4

Hornyak Daniel si Puscas Iulia – clasa Open Basic Latino, 12-15 ani – locul 4

Hornyak Daniel si Puscas Iulia – clasa Open Latino, 12-15 ani – locul 4

Smucz Cristian si Gheorghioi Anacarina – clasa Precompetitional 2 dansuri, 8-9 ani – locul 4

Danci Raul si Nojea Alessia – clasa Precompetitional 2 dansuri, 10-11 ani – locul 4

Hornyak Daniel si Puscas Iulia – clasa Open Basic Standard, 12-15 ani- locul 5

Pop Mihai si Mekker Adrienn – clasa Precompetitional 3 dansuri, 10-11 ani – locul 5

Smucz Cristian si Gheorghioi Anacarina – clasa Precompetitional 3 dansuri, 8-9 ani – locul 5

Silaghi Fartan Luca si Mihai Lara – clasa Hobby, 10-11 ani – locul 6

Danci Raul si Nojea Alessia – clasa Precompetitional 3 dansuri, 10-11 ani – locul 6.

Abia ajunsi acasa, dansatorii au si inceput din nou pregatirile, caci sambata aceasta, in 11 mai, vor participa la Cupa Satmarului, unde vor sa se prezinte foarte bine.

 

Sportivii satmareni au concurat in clasele:  Debutanti, Precompetitional, Hobby, E, D, Open Basic si Open

Sportivii de la Loga Dance School au obtinut 21 de medalii in Baia Mare (Informatia Zilei)


Sportivii de la Loga Dance School au obtinut 21 de medalii in Baia Mare (Informatia Zilei)

X